Bakım Sadece Kadınlar İçin Değildir - Metropol Karşıyaka Tıp Merkezi

Bakım Sadece Kadınlar İçin Değildir

Bakım Sadece Kadınlar İçin Değildir

Bakımlı olmak denince akla kadınlar gelir ancak son zamanlarda erkeklerin de bakımlı olmak konusunda bir hayli yol kat ettiği görülmektedir. Saç bakımından cilt bakımına, kaş bakımından lazerle istenmeyen tüylerden kurtulmaya kadar pek çok alana, erkeklerin de ilgi gösterdiği görülmektedir. Bir kadın bakımlı olduğunda ne kadar çekici olursa aynı durum erkekler için de geçerlidir. Kadınlar salaş erkeklerden ziyade bakımlı ve kendine özen gösteren erkelerden hoşlanır. Bakımlı olmak erkekler için aynı zamanda özgüven kazanımını sağlar. Kişisel olarak kendini güvenli hisseden erkeklerin iş ve sosyal hayatlarında daha başarılı oldukları kanıtlanmıştır. Özel Park Tıp Merkezi olarak hem kadınlar hem de erkeler için son derece profesyonel koşullarda bakım önerileri sunuyoruz. İşte bakımlı erkek olmanın yolları ve detayları…

Cilt bakımınıza özen gösterin;

Cilt bakımı çok önemlidir. Her şeyden önce cilt kanseri ya da ciltte akne leke oluşumu gibi sorunların önüne geçmek için gereklidir. Ayda bir defa cilt bakımının yapılması hem kadınlar hem de erkeler için tavsiye edilmektedir. Tıp merkezimizde, profesyoneller eşliğinde yapılan leke tedavisi, klasik vakumlu cilt terapisi, Aqoa cilt bakımı ve medikal cilt bakımı uygulamaları yapılmaktadır. Cilt tipinize uygun olarak, cildinizdeki sorunlar da değerlendirilerek, uygulanacak olan tedavi yöntemine karar verilir. Bu yöntemler ile hem daha sağlıklı hem de daha güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Saç bakımı çok önemli;

Erkekler çoğunlukla saçlarının seyrek olmasından, dökülmesinden ve kelleşmekten şikâyet ederler. Tıp merkezimizde, uzmanlarımız eşliğinde uygulanan saç ekimi ile istediğiniz sağlıklı ve gür saçlara sahip olabilirsiniz. Tamamen son teknoloji kullanılarak uygulanan saç ekimi ile çok kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

Lazer tedavisi ile istenmeyen tüylerinizden kurtulun;

Tıp merkezimizde uygulanan buz lazer epilasyon ile hem etkili olarak hem de kısa sürede istenemeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Erkek cildi, kadınlar gibi değildir. Erkelerin kıl yapısı daha kalındır ve kıl kökleri daha yoğundur. Bazı erkeklerin sırt, kol ve bacak bölgesinde oluşan kıllar, gereğinden fazladır ve dışarıdan bakıldığında rahatsız eder. Bu şekilde çok fazla kıla sahip olan erkekler, yaz aylarında terleme açısından büyük sıkıntı çekerler. Bu sorun özgüven eksikliğine neden olur. Hatta bazı erkeklerin bu sorun nedeniyle eve kapandıkları ve psikolojik sorunlar yaşadıkları kanıtlanmıştır. Tıp merkezimizde uygulanan lazer tedavisi sayesinde, cilt tipiniz ne olursa olsun, yaz aylarında bile istenmeyen tüylerinizden çok kısa sürede kurtulmanız mümkündür. Bu tedavi, yine alanında uzman olan hekimlerimiz tarafından ve son teknolojik cihazlar kullanılarak yapılmaktadır.

Sakallarınızın bakımına önem verin;

Sakallar, bir erkekte olmazsa olmazlardan biridir. Bazı erkeklerin genetik yapıya bağlı olarak hiç sakalı olmayabilir ya da sakalları seyrek olabilir. Bu durumda, tıp merkezimizde uygulanan sakal ekimi tedavisinden faydalanabilirsiniz. Sakal ekimi ile yüz tipinize uygun olan ölçüler ve miktar belirlenerek, çok daha gür ve sık sakallara sahip olmanız mümkündür. Son zamanlarda erkeklerin sakal bırakma modasına uyduğu da düşünülürse, seyrek sakallarınız için en uygun çözüm sakal ekimi tedavisidir.

Kaşlar bakımın altın kuralıdır;

Kadın kadar erkekler için de kaşların bakımlı olması, yüz güzelliği için önemlidir. Erkeklerin daha çekici ve alımlı görünmesi için kaşlarının yüz yapısına uygun olması gerekir. Tıp merkezimizde seyrek kaşlarınız için kalıcı kaş makyajı, kaşlarınızın şekillenmesi için ölçülü kaş tasarımı ve sık olan kaşlarınız için düzenli kaş alımı yapılmaktadır. Bütün bunlar yine son teknoloji kullanılarak ve uzman hekimler eşliğinde gerçekleştirilir. Bu uygulamalar yapılırken en önemli avantajınız ise kişiye özel ekipmanların kullanılması ve uygulamaların yapıldığı ortamların tamamen hijyenik olmasıdır.

Kaşlarınızın istediğiniz şekle gelmesi için öncelikle bir simülasyon hazırlanır. Ardından yüzünüze en uygun kaş tasarımına hekimlerimiz ile birlikte karar verirsiniz ve en kısa sürede kaşlarınız istediğiniz şekle kavuşur.

Estetik bakımlar da önemli;

Son zamanlarda kadınlar kadar erkekler de çeşitli estetikler yaptırmak için başvuru yapmaktadır. Estetik hem sağlık hem de güzellik için oldukça önemlidir. Tıp merkezimizde burun estetiğinden, yüz gençleştirmeye, göz kapağı estetiğinden kepçe kulak estetiğine kadar pek çok alanda uygulanan estetik ameliyatlardan faydalanabilirsiniz. Bu estetikler, son teknolojiler kullanılarak uygulanır. Bu nedenle dışarıdan bakıldığında fark edilmeyecek seviyededir. Tıp merkezimizde tüm estetik ameliyatlar, kendi alanında uzman olan hekimler eşliğinde, özel yöntemler ile ve sağlıklı koşullarda yapılmaktadır.
Sizler de bakımlı olan erkeklerdenseniz ve kendinize önem veriyorsanız hemen tıp merkezimiz ile iletişime geçebilir, randevu alabilir ve istediğiniz görünüme en kısa sürede ulaşabilirsiniz.