Burun Estetiği Fiyatları - İzmir Özel Park Tıp Merkezi

Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği burunda meydana gelen şekil bozukluklarını ve fonksiyonel sorunları gidermek için yapılan ameliyatlardır. Kemerli burun yapısı, burun ucu düşüklüğü, burun asimetrisi, burnun içe doğru çökük olması, burun kanatlarının yapışık olması, burun deliklerinin büyük ya da küçük olması, nefes alıp verme problemleri, horlama problemleri gibi pek çok sorun, burun estetiği ameliyatları ile giderilir. Bu estetik ameliyatlarda, teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte çok farklı teknikler ile uygulanabilir. Burun estetiği fiyatları da uygulanan bu tekniklere göre belirlenir.

Burun estetiği ameliyatlarında hangi teknikler kullanılır?

Burun estetiği yapılırken kapalı ya da açık teknik uygulanır. Kapalı teknikte hastaların iyileşme süresi daha kısadır ve ameliyatın kesileri burnun içinden yapılır. Bu nedenle ameliyat sonrası iz kalmaz. Açık teknikle yapılan ameliyatlarda ise hastaların burunlarının dış ve uç kısmından ters V şeklinde kesi yapılır. Ardından deri ve dokular kaldırılarak kıkırdak ve kemik yapıya ulaşılır. Kapalı ameliyatlarda doktorların müdahale alanı biraz daha kısıtlıyken açık olarak yapılan ameliyatlarda doktorlar daha fazla alana müdahale edebilir.
Her ne kadar gelişen teknoloji ile birlikte burun estetiği ameliyatlarının uygulanması daha kolay hale gelse de uygulama yapan cerrahların bu konuda uzman olması gerekir. Burun estetiği zor bir ameliyattır ve hastanın burnuna şekil verilirken yüz yapısı, burun açısı, burnun göz ve kaş arasındaki açısı gibi etmenler değerlendirilir. Bu nedenle mutlaka uzman hekimler tarafından uygulanmalıdır. Burun estetiği fiyatları, ameliyatı uygulayacak olan hekimin uzmanlığına göre de değişir.

Burun estetiği fiyatları nasıl belirlenir?

Burun estetiği fiyatları belirlenirken birden fazla etmene bakılır. Bu estetik operasyonlar için ortalama bir fiyat verilmez. Ameliyat fiyatını etkileyen faktörler;

• Ameliyatın yapılacağı hastane seçimi
• Ameliyatı uygulayacak olan hekimin uzmanlığı
• Ameliyat sırasında yapılacak işlemler
• Ameliyatta kullanılacak olan ekipmanlar ve donanımlar
• Hastane tarafından hastaların konforu için sunulan ek hizmetler
• Hastaların, hastanede kalış süresi şeklindedir.

Burun estetiği ameliyatları devlet hastanelerinde ya da üniversite hastanelerinde daha uygun fiyatlara yapılırken özel hastanelerde biraz daha pahalı olacaktır. Burada önemli olan nokta estetik ameliyatın maliyeti ile birlikte ameliyatı uygulayacak olan hekimin uzmanlığının da değerlendirilmesidir. Burun estetiği, uygulanması zor bir ameliyattır ve sanat gerektirir. Bu nedenle ameliyat olmadan önce fiyat araştırması yaparken doktorunuzun bu konuda ne kadar tecrübeli olduğuna, bugüne kadar yaptığı ameliyatların başarı oranına ve yeterli bilgiye sahip olup olmadığına da değerlendirmeye almalısınız.
Burunda yapılacak olan revizyon ameliyatları için maliyetiniz daha az olurken kemerli burun estetiği için daha fazla maliyet ödeyebilirsiniz. Burun için hem fonksiyonel sorunların giderilmesi hem de şekil bozukluklarının düzeltilmesi işlemleri yapılacaksa, ameliyat maliyetiniz biraz daha yüksek olacaktır. Ameliyatsız burun estetikleri ile burun küçültme ya da burun ucu düzeltme ameliyatlarının fiyatları da farklılık gösterecektir. Bütün bunlara bakarak ameliyatın maliyetinin, uygulanacak işlemin sayısına ve ameliyatın süresine bağlı olarak değişebileceğini söyleyebiliriz.