Burun Estetiği Fiyatları 2019 - İzmir Özel Park Tıp Merkezi

Burun Estetiği Fiyatları 2019

Burun Estetiği Fiyatları 2019

Burun estetiği, rinoplasti adı da verilen ameliyatlardır. Bu ameliyatlarda burnun estetik ve fonksiyonel açıdan şekillendirilmesi ve düzeltilmesi sağlanır. Burun estetiğinde amaç, burnun şekil olarak yüzünüzle uyumlu hale gelmesi ve nefes alma gibi fonksiyonel sorunların giderilmesidir. Türkiye’de ve dünyada sıklıkla uygulanan bu ameliyat, farklı fiyatlar ile yapılır. Türkiye’nin hemen hemen her yerinde ve her şehrinde yapılabilen bu ameliyatların fiyatları bölgeye, şehre, uygulanacak olan işleme ve bunlar gibi pek çok faktöre bağlı olarak değişir. Burun estetiği fiyatları 2019 yılında güncellenmiştir ve her yıl güncellenir.

2019 burun estetiği fiyatları üzerinde hangi faktörler etkilidir?

Burun estetiği burun büyütme, burun küçültme, burnun dudakla ve yüzle olan açısının düzeltilmesi, burun ucunun şekillendirilmesi, burun etinin alınması gibi pek çok amaçla yapılabilir. Bu estetik ameliyat kapalı ve açık teknikle yapılır. Bu estetik ameliyatta mümkün olduğu kadar burnun içinden kesi yapılarak düzeltme sağlanır. Burnun içinden yapılan ameliyatlar kapalı teknikle uygulanan ameliyatlardır ve mutlaka uzman doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Burnun dış kısmına yapılan kesiler ile gerçekleştirilen ameliyatlar ise açık ameliyatladır ve hastalarda mümkün olduğu kadar yara izi bırakılmamaya çalışılır.
Burun estetiğinde kemik ve kakırdak dokuya ulaşılarak şekillendirme, çıkarma ya da ekleme işlemleri yapılabilir. Kıkırdak dokunun eklenmesi için hastanın kendi vücudundan doku alınır. Bazen de fazla deriler alınarak burnun yeniden şekillendirilmesi sağlanır. Bütün bu işlemlerin ardından burunda yeniden sorun yaşanabilir ve tekrar yaşanan şekil bozukluklarının giderilmesi için revizyon ameliyatları da uygulanır.
Burun için yapılan açık, kapalı ve revizyon ameliyatlarının fiyatları farklılık gösterir. Burun estetiği fiyatları 2019 yılına bakıldığında, bu üç tekniğe göre farklı olarak belirlenmiştir.

Doktor seçimi önemli;

Burun estetiği ameliyatlarında doktorun uzmanlığı ve tecrübesi de çok önemlidir. Bu nedenle ameliyat fiyatları, doktor seçimine göre de farklılık gösterecektir. Okuldan yeni mezun olan bir doktor ile bu işi yıllardır yapan bir doktorun ameliyat fiyatı aynı olmaz. Bununla birlikte doktorun hangi hastanede çalıştığı ve doçent, yardımcı doçent ya da profesör olup olmadığı gibi durumlarda fiyatları etkileyebilir. Ameliyat fiyatlarını araştırırken, doktorunuzun bu konuda ne kadar uzman olduğuna ve daha önce yaptığı ameliyatlardaki başarı oranına da dikkat etmeniz gerekir.

Hastane seçimi fiyatları etkiler;

Burun estetiği fiyatları 2019 yılında, hastanelere göre de değişmektedir. Özel hastaneler ile devlet hastanelerinde aynı fiyatlar ile ameliyat yapılmaz. Ayrıca hastanelerin, hastaların konforu için sundukları otelcilik hizmetleri de bu fiyatları etkiler. Bazı hastaneler, hastaların rahat etmesi için son teknoloji ile donatılır ve tüm ayrıntılar düşünülür. Tek kişilik özel odaların olması, odalarda refakatçi yataklarını bulunması, banyo, havlu ve terlik gibi hizmetlerin sunulması da fiyatlar üzerinde etkilidir.

Fiyatları etkileye diğer faktörler;

Burun estetiği fiyatları üzerinde hastanede kaç gün kaldığınız, ameliyatı yaptıracağınız hastanenin özel sağlık sigortaları ya da SGK ile anlaşmasının olup olmaması, ameliyattan önce yapılacak olan tetkikler gibi faktörler de etkilidir. Ayrıca hastalar için kullanılacak olan ilaçlar ve diğer materyaller de fiyatları etkiler.
Burun estetiği ameliyatı olmadan önce fiyatlarını detaylı olarak araştırmak isterseniz, ameliyat fiyatlarının içerisine her şeyin dahil olup olmadığını öğrenmeniz gerekir. Bazı hastaneler yalnızca ameliyat için fiyat verirken, bazıları hastanede kalış, kullanılan ilaçlar, doktor ücreti, muayene ücreti gibi fiyatları da toplam ücrete dahil ederler. Ancak fiyat araştırması yaparken dikkat etmeniz gereken nokta, ameliyatı yapacak olan hastanenin teknolojik donanımlı ve hijyenik olmasıdır. Bunlarla beraber seçeceğiniz doktora da önem vermeniz gerekir.