Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları - Özel Park Tıp Merkezi - Kadın Hastalıkları

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlım zarı, her kadında farklı yapıya ve farklı esnekliğe sahip olan bir dokudur. Kızlık zarının bozulması ve sonradan diktirilmek istenmesinin nedeni aslında fizyolojik değil psikolojiktir. Kızlık zarının fizyolojik olarak bir görevi yoktur. Yalnızca bebeklerde idrar yolundan gelen enfeksiyonların rahim ve üreme kanallarına ulaşmaması görevini üstlenmektedir. Ancak yetişkinlerde bu görev için etkinliği azalır. Kızlık zarı dikimi kalıcı ve geçici olmak üzere iki farklı teknikle uygulanır. Uygulanan teknikler ile birlikte pek çok faktör kızlık zarı dikimi fiyatları üzerinde etkilidir.

Kızlık zarı dikimi fiyatları üzerinde etkili olan faktörler nelerdir?

Kızlık zarı dikimi fiyatlarını araştırmadan önce hangi amaçla bunu yaptırmak istediğinize ve ne kadar süre kalıcı olması gerektiğine karar vermelisiniz. Kızlık zarı dikimi tüm dünya da uygulanan oldukça basit bir işlemdir ancak yine de uzman doktorlar tarafından uygulanması gerekir. İstenmeyen sonuçlarla karşılaşmamak ya da operasyon sonrasında beklenmeyen komplikasyonların gelişmesini önlemek amacıyla kızlık zarının dikilmesi için uzman doktorları tercih etmeniz önemlidir. Kızlık zarı dikimi fiyatları için etkili olan faktörler ise şöyledir;

Uygulanacak olan operasyonun çeşidi;

Kızlık zarının tamir edilmesi için mikro cerrahi yöntemi ya da flep yöntemi kullanılır. Mikro cerrahi kalıcı olarak uygulanan bir yöntemdir ve iyileşme süresi 2 ay kadar sürer. Flep yöntemi ise ilişkiye girilmeden önceki 1-7 gün arasında uygulanması gereken, geçici kızlık zarı tamir işlemidir. Evlilik gününün sabahında bile uygulanan bu operasyonlardan sonra, kısa süre içinde ilişkiye girilmesi gerekir. Çünkü kızlık zarı kısa bir süre sonra kaybolur.
Geçici olarak yapılan işlem 10-15 dakika sürerken, kalcı olarak dikilen zarlar ise 20-25 dakika sürmektedir. Hem operasyon süresi hem de operasyonun kolaylık derecesi ameliyat fiyatlarını etkileyecektir.

Uygulanacak olan anestezi türü;

Kızlık zarı dikimi fiyatları üzerinde anestezi türünün de etkisi vardır. Bu işlem genellikle lokal anestezi uygulanarak yapılır ancak bazı hastalar genel anestezi almak isteyebilir. Bu durumda anestezi uzmanına ihtiyaç duyulur ve bu durum ek maliyet gerektirir.

Hastane ve doktor seçimi;

Kızlık zarı dikimi için mutlaka bu alanda uzman olan ve kendini kanıtlamış bir doktor seçimi yapmalısınız. Daha önceki hastaların memnuniyet oranlarını, kızlık zarı tamirindeki başarı oranını mutlaka incelemelisiniz. Ayrıca hastanenizin bu alandaki başarısını, hijyenik olup olmadığını, verdiği hizmetleri de incelemeniz gerekir.
Kızlık zarı dikimi devlet hastanelerinde ve özel hastanelerde uygulanmaktadır. Devlet hastanelerinde yalnızca cinsel istismar, travma gibi özel durumlar sonucunda yaşanan bekaret kaybı nedeniyle uygulanır. Devlet hastanelerinde yapılan operasyonlar devlet tarafından karşılanır ancak özel hastanelerde karşılanmaz. Bu nedenle iki hastanenin fiyatları aynı olmaz. Aynı zamanda bu konuda uzman olan ve deneyimi ile kendini kanıtlamış doktorların fiyatları da biraz daha yüksek olacaktır.