Saç Ekimi - Metropol Karşıyaka Tıp Merkezi

Saç Ekimi

Ön Görüşme Formu

  SAÇ EKİMİ NEDİR?

  Saç ekimi, temelde saç dökülmesi sorunu ve saç kaybı yaşayanların sıklıkla başvurduğu bir tedavi yöntemidir. Seyrelme ve kellik gibi sorunlara bağlı olarak doğal ve kalıcı bir çözüm yoludur. Sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemlerle nakledilmesi işlemine saç ekimi denir. Bu işlemde saçların döküldüğü bölgeye, hastanın sağlıklı saç kökleri eklenmektedir. Saç ekimi işlemi tamamen bireysel bir işlemdir, kişiye özel olarak planlanır ve uygulanır. Saç ekimi operasyonuyla hastanın genellikle iki kulak arasında kalan saçlı bölgesinden dökülmeye dirençli saç kökleri toplanır ve seyrelme olan ya da tamamen dökülmüş olan kısımlarda açılan kanallara ekilir. Saç ekim işlemi küçük bir cerrahi operasyon olarak görülür. Bu nedenle uzman ve saç ekimi alanında deneyimli doktorlar ve ekip tarafından steril bir ameliyathane ortamında yapılması en güvenli seçimdir.

  Özel Park Tıp Merkezi’nde uygulanan saç ekimi işlemi ile hasta, kendi saçları hiç dökülmemiş gibi kalıcı olarak yeni saçlarına zaman içerisinde kavuşur ve oldukça doğal görünüm kazanır.

  Özel Park Tıp Merkezi, saç ekimi alanında İzmir’deki lider sağlık merkezlerinden biridir.

  SAÇ EKİMİ KİMLER İÇİN UYGUNDUR ?

  Genetik saç dökülmesi problemi yaşayan erkek hastalarda dökülmeler ergenlik döneminde başlar ve 35 – 40 yaşına kadar devam eder. 50 yaş ve üzeri hastalarda gözlenen saç kalitesinde zayıflama ve dökülme bulguları ise yaşlılık belirtileridir.

  Erkek hastaların genetik kodları gereği uygulanan işlem sonrası saçlar tekrar dökülmez. Ancak, kadın hastalarda bu yönde bir genetik kod bulunmadığı için saç ekim işlemi en son düşünülen bir uygulamadır. Kadın hastaların saç derisinde yara, yanık, kozmetik yanığı gibi sebeplerden oluşmuş cilt altı kanlanma söz konusu ise ekilen saç tutar ve dökülmez.

  SAÇ EKİMİ NASIL UYGULANIR ?

  Saç ekimi uygulamasında ilk olarak donör bölge belirlenir ve alanın sınırları çizilir. Donör bölgeden alınan köklere greft adı verilir. Saç ekimi işleminin deriye yapılabilmesi için sınırları belirli donör alanın tıraşlanması gerekir. Sadece ekim yapılacak bölgede kısaltma işlemi uygulanmadan sürece devam edilebilir. Erkek hastalarda sağlıklı kök alınacak bölge genellikle iki kulak arasındaki saçlı bölge ve sakal bölgesidir. Vücudun diğer bölgelerinden (göğüs duvarı, kollar) alınan köklerin dökülme riski fazla olduğu için en son tercih sebebidir. Gerekli görüldüğü durumlarda hasta ile bu bilgiler paylaşılır ve onayı dahilinde uygulama yapılır. Uygulama saç ekilecek bölgedeki saç kaybına bağlı olarak birkaç saatte gerçekleşmektedir. Saçsız alan daha geniş işe saç ekimi işlemi birkaç seans sürebilmektedir. Bir diğer senaryoda ise, hastanın yeterli miktarda kök alınabilecek saçı yok ise bu operasyona uygun değildir.

  Özel Park Tıp Merkezi; modern uygulama yöntemleri, teknolojik altyapısı ve steril ameliyathane mevcudiyeti ile İzmir’in saç ekiminde lider merkezi konumundadır.

  SAÇ EKİMİ YÖNTEMLERİ ?

  Greftlerin toplanma ve yerleştirme işlemlerinde farklı yöntemler kullanılır. Bu yöntemler, saç ekimi yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre farklılık gösterir.

  • FUE Saç Ekimi
  • Safir FUE Saç Ekimi
  • Tıraşsız Saç Ekimi
  • Kadınlarda Saç Ekimi
  • DHI Saç Ekimi
  • DHI Plus Gold Saç Ekimi

  SAÇ EKİMİ SONRASI ?

  Ekilen saçlar, ekim işlemini takip eden birkaç hafta içerisinde dökülmektedir; ancak bu normal bir durumdur. Çünkü dökülen saçlar 2,5 – 3 ay sonra kalıcı biçimde çıkmaya başlar. Ön bölgede yapılan uygulamalarda tamamının çıkması 1 yıl, tepe bölgesinde ise 1,5 yıldır. Bu geçici dökülme düzeldikten sonra ekilen saç kökleri karakterlerini korur ve dökülmez. Fakat aynı bölgedeki orijinal saçlar zaman içerisinde dökülmeye devam edebilir ve saç yoğunluğunun azalmasına bağlı olarak gelecekte yeni bir saç ekimi planlanabilir. Ek olarak, genetik dökülme sürecini tamamlamamış olan hastaların diğer saçlarında azalma gözlenebilir. Cerrahi sonrası saç kaybı ilerleyici olarak devam edebilir. Özellikle de yeni saç çizgisi bölgesinde doğal olmayan bir görünüm meydana gelirse ileri dönemde yine artı bir cerrahi girişim gerekebilir.

  ÖZEL PARK TIP MERKEZİ’NDE SAÇ EKİMİ

  Özel Park Tıp Merkezi, İzmir saç ekimi uygulamasında, bünyesinde bulunan profesyonel ekibi ile üstün hizmet sunar. Özel Park Tıp Merkezi’nde İzmir’de saç ekimi uygulaması, özel hastane koşullarında ve 5 yıldızlı otel konforunda hastaların ağırlanarak, en steril ameliyathane ve son teknolojik gelişmeler ışığında, en modern ve güncel uygulamalarla gerçekleştiren merkezdir. Özel Park Tıp Merkezi, konumu itibariyle hem şehir içinden hem de çevre illerden ziyaretçiler için oldukça ulaşılabilir, merkezi bir konumdadır.

  Sahip olunan teknik ve teknolojik donanım, 25 yılı aşkın sağlık tecrübesi ile uzman ekibin profesyonel sonucuna ulaşmak, İzmir’deki ihtiyaç duyulan saç ekimi tedavisi ile Özel Park Tıp Merkezi’nde çok kolay!

  Ayrıcalıklı, konforlu, güvenilir ve teknolojik olarak İzmir’de saç ekimi hizmeti almak için Özel Park Tıp Merkezi ile iletişime geçerek detaylı bilgi almak ya da sağlık merkezini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

  Alanında uzman doktorlar ve personeller eşliğinde gerçekleştirilen saç ekimi uygulaması ile doğal, kalıcı ve güvenilir sonuçlar elde edilir.