Laboratuvar Hizmetlerimiz - Metropol Karşıyaka Tıp Merkezi

Laboratuvar Hizmetlerimiz

ÖZEL Park Tıp Merkezi’nde kendisini yenileyen laboratuvar, yapılan denetimlerde 1000 puan üzerinden 1000 alarak kalitesini bir kez daha kanıtladı.

Başhekim, Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Demet Suter ve Biyokimya-Klinik Biyokimya Uzmanı Dr. Taciser Arslan, uygulamalarını anlattı.
“Park Tıp Merkezi Laboratuvarı olarak kalite ve hijyen her zaman önceliğimiz. Bu amaçla günde birkaç kez iç kalite kontrol çalışmaları yapılır. Dış kalite kontrol için ise yurt içi ve dışı kalite kontrol programlarına düzenli olarak katılmaktadır. DKK programlarında, Türkiye’de ve dünyada katılımcı laboratuvarlar içinde ilk beşe girmiştir. Sonuçlarımızın uluslararası kalite güvencesiyle verilmesi, motivasyonumuzu artırırken aynı zamanda güvenilir sonuçlar vermenin haklı gururunu yaşatmaktadır.

HASTALARA DESTEK

Laboratuvarlarının Sağlık Bakanlığı İzmir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan, fiziki koşullar ve çalışma esaslarına dayanan denetimde 1000 puan üzerinden 1000 tam puan aldık böylece kalitemizi bir kez daha kanıtladık. Laboratuvarımızda Klinik Biyokimya Uzmanı ile Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı eşliğinde testler çalışılmaktadır. Test sonuçlarının yorumlanmasında Laboratuvar Uzmanlarımız klinisyenlerle her zaman işbirliği içinde olarak, başvuran hastalarımıza tam destek vermektedir.

SÜREKLİ GELİŞİYOR

Laboratuvarımız bilimsel gelişmeleri ve yenilikleri izleyerek tanı ve tedavide kullanılan test sayısını her geçen gün artırarak, kendisini geliştirirken, misyonumuz güler yüzlü hizmet vermek, güncel gelişmeleri, teknolojileri izlemek, tetkikleri en hızlı ve doğru şekilde sonuçlandırmak, evde kan alma hizmetleri ve bebek kan alımındaki titizlik ve becerilerimizi geliştirmek, laboratuvarımızda hasta sonuç güvenliğini mümkün olan en üst seviyeye ulaştırmak ve o düzeyi korumaktır. Amacımız her zaman hasta ve hekimlerimize doğru, güvenilir, hızlı hizmet vermeyi sürdürmekti.”

Hürriyet Gazetesinde yer alan haberin tam metnini okumak için tıklayınız..