Liposuction Fiyatları İzmir - İzmir Özel Park Tıp Merkezi

Liposuction Fiyatları

Liposuction Fiyatları

Liposuction diğer bir adıyla yağ aldırma ameliyatı, insan vücudunun belli bölgelerinde biriken ve spor veya diyet gibi yöntemler kullanılarak eritilemeyen yağların vücuttan alınması ile bölgesel bir incelme sağlayan cerrahi işlemlerdir. Kadınlarda ve erkeklerde göğüs bölgesine, boyuna, üst kola, karın bölgesine, uyluk bölgesine, kalçalara, genital bölgelere, gıdı bölgesine ve bel çevresine yağ aldırma ameliyatı yaptırmak mümkündür. Günümüzde liposuction ameliyatları, burun estetiği ameliyatları kadar rağbet görmektedir. Teknolojik gelişmelerin neticesinde geliştirilen yağ alma teknikleri sayesinde, liposuction ameliyatlarından 3 – 5 gün sonra sosyal yaşama veya iş yaşantısına dönmek mümkün hale gelmiştir. Ameliyatlar esnasında kullanılan yağ alma tekniklerine göre liposuction fiyatları farklılık göstermektedir. En fazla tercih edilen liposuction ameliyat teknikleri ise şunlardır;
• Lazer liposuction,
• Islak teknik ile liposuction,
• Ultrasonik liposuction,
• Kavitasyon ile liposuction.

Liposuction Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Genel olarak estetik ameliyatlarını etkileyen bazı faktörlerin yanı sıra liposuction işlemine dahil olan ve fiyat aralıklarına etki eden bazı faktörler de vardır. Kesin ve net bir bilgi alabilmek adına liposuction ameliyatları konusunda uzman bir doktora muayene olup, gerekli tetkikleri yaptırmak gerekir. Çünkü, liposuction fiyatları her insanın vücut yapısı farklı olduğu için ve yine her insanın yağ aldırmak istediği bölge farklı olduğu için değişkenlik göstermektedir. Genel olarak liposuction fiyatlarını belirleyen faktörler şunlardır;

• Sağlık Merkezi

Diğer tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi liposuction ameliyatlarında da tercih edeceğiniz hastane veya tıp merkezinin, fiyatlara doğrudan etkisi bulunmaktadır. Liposuction ameliyatını yaptırmak istediğiniz hastanenin son teknolojiye uygun ekipmanlara sahip olması ve hastaların sağlığı ile konforu için çeşitli imkanlar sunması, liposuction fiyatlarını doğrudan etkileyecektir. Özellikle de gelişmiş illerde bu imkanların daha üst seviyelerde sunulması ve geliştirilen yeni tekniklerin kolayca uygulanması nedeniyle, liposuction fiyatları diğer illere göre daha yüksek olabilmektedir.

• Doktor Tecrübesi

Estetik ameliyatlar, insanların görünümleri ile ilgili değişiklik yapmak amacıyla tercih ettikleri ameliyatlar olduğu için ve az risk içerdiği için önemsiz gibi algılansa da bu düşünce oldukça yanlıştır. Riskin az olması, hiç olmadığı anlamına gelmemektedir ve uzman bir doktor tarafından ameliyat gerçekleştirilmediğinde, beklenmedik ciddi sorunlar ile karşılaşılabilir. Ayrıca, bu ameliyatların yapılma nedeni estetik açıdan daha hoş bir görüntü elde etmek olduğu için bu görüntüyü elde edebilmek ve istenilen sonuca başarıyla ulaşabilmek adına da doktorun tecrübesi çok önemlidir. Çok sayıda liposuction ameliyatı yapmış ve ameliyatlarında yüksek başarı oranları yakalamış olan doktorların yaptıkları ameliyatlarda liposuction fiyatları daha yüksektir ve bu sık karşılanan, olağan bir durumdur.

• İşlem Yapılacak Bölge Sayısı

Liposuction fiyatlarına doğrudan etki eden diğer bir faktör ise işlem yapılacak bölge sayısı ve bu bölgelerin alanıdır. Yağ aldırma ameliyatının yapılacağı bölgenin büyüklüğü ve birden fazla bölgeye bu işlemin uygulanması liposuction fiyatlarının farklı olmasına neden olacaktır.

• Alınacak Yağ Miktarı

Liposuction ameliyatlarında fiyatlara doğrudan etki eden diğer husus ise alınacak yağ miktarıdır. Vücuttan alınacak yağın hacmine göre liposuction fiyatları farklılık gösterecektir.

• Anestezi Türü

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi liposuction ameliyatlarında da genel anestezi veya lokal anestezi uygulanması, fiyat farklılıklarına neden olmaktadır. Genel anestezi uygulaması yapıldığı takdirde hastanın hastanede yatış işlemi gerçekleştirmesi gerekecektir ve kaldığı gün sayısı da faturalara yansıyacaktır.

• Kullanılan Malzemeler

Gerek estetik için gerek ise sağlık için gerçekleştirilen tüm ameliyatlarda, ameliyat esnasında kullanılan malzemeler ve bu malzemelerin fiyatları, gerçekleştirilen ameliyatın fiyatını doğrudan etkilemektedir.

• Ödeme Türü

Liposuction ameliyatlarının fiyatı belirlenirken Euro veya Dolar üzerinden bir hesaplama gerçekleştiriliyorsa, ameliyata karar verme süreciniz ile yaptırma süreciniz arasında geçen zamanda oluşan kur farklılıkları nedeniyle fiyat değişiklikleri olabilir.

• Liposuction Ameliyatına Eşlik Eden Diğer Uygulamalar

Liposuction ameliyatlarından sonra hastaların beslenme düzenlerini değiştirmesi çok önemlidir. Kötü beslenme alışkanlıkları nedeniyle oluşan ve vücuttan atılamayan yağların alınması işlemi olan liposuction ameliyatları, hastaların beslenme düzenlerini değiştirmedikleri takdirde operasyonla alınan yağların yerini başka yağların doldurması ile başarısızlığa uğrar ve boşa harcanmış bir süreç olur. Bu nedenle, liposuction ameliyatlarından sonra kişiye özel hazırlanan beslenme programı ile sürecin ilerletilmesi çok önemlidir. Liposuction ameliyatını yapan doktorun yanı sıra, ameliyat sonrasında kişiye özel beslenme programı hazırlayacak diyetisyenin veya beslenme uzmanının yardımları ve tecrübesi de liposuction fiyatlarına etki edecektir.

Liposuction Fiyatları 2021 Yılında Nasıldır?

Liposuction fiyatları üzerinde etki eden birçok faktör bulunur ve her yıl, bir önceki yıla göre farklılık gösterir. Liposuction fiyatları üzerinde oluşan bu farklılığın ana nedeni ise ameliyat maliyetlerinin artmasıdır. Her yıl düzenli olarak ameliyatların yapılacağı hastanelerin masrafları, doktorların tecrübelerine karşılık denk gelen ödeme miktarı, anestezi uygulamasında kullanılan materyallerin masrafları, ameliyat esnasında kullanılan malzemelerin fiyatları ve döviz kurundaki değişim her yıl artış gösterdiği için buralarda meydana gelen artışlar, estetik ameliyatlarının fiyatlarına da yansımaktadır. Ayrıca, estetik cerrahisi ülkemizde her geçen yıl gelişen ve dünya standartlarına ayak uyduran bir yapıda olduğu için geliştirilen yeni teknikler ve bunların uygulanması da liposuction fiyatlarının 2021 yılında farklılık göstermesine neden olacaktır.

Liposuction Fiyatları Konusunda Göz Önünde Bulundurulması Gereken Faktörler Nelerdir?

Öncelikli olarak belirlenen liposuction fiyatlarını hızlı tüketim olgusu gibi düşünmek çok yanlıştır. Liposuction ameliyatları sayesinde vücudunuzda yer eden ve diyet veya spor ile atamadığınız sağlıksız yağ birikintilerini atarak vücut dengenizi bulmuş olacaksınız ve bu, senelerce etkisi devam edecek bir yatırım gibidir.
Liposuction ameliyatlarının da tıbbi bir işlem olduğunu unutulmamalıdır. Piyasada belirlenen ortalama liposuction fiyatlarından daha ucuza bu işlemi yaptırmak istediğinizde hem sağlık açısından hem de maddi açıdan daha fazla zarara girebilirsiniz. Başarısız gerçekleştirilen bir işlem sonucunda vücudunuzda meydana gelen sorunları düzeltmek için yeniden doktorlara başvurmanız gerekebilir.
Liposuction ameliyatı öncesinde yaptırdığınız ön muayene esnasında belirlenen fiyat sadece ön muayeneyi, ameliyatı ve tahlilleri içerebilir. Böyle durumlarda, ameliyat sonrasında ortaya çıkan ek masraflar nedeniyle liposuction fiyatları artış gösterebilir. Bu nedenle, fiyat üzerinde etkili olabilecek tüm faktörlerin hesaba dahil edildiği tam bir fiyat alırsanız, ameliyat sonrası sürprizleriyle karşılaşmazsınız. Ayrıca, liposuction ameliyatları görünümü etkileyen ve herhangi bir sağlık sorunu olmaksızın yapılması gereken bir ameliyat olduğu takdirde, SGK tarafından karşılanmamaktadır. Aynı şekilde özel sağlık sigortaları da sağlığı doğrudan etkileyen bir unsur olmadığı sürece, genel olarak kozmetik cerrahi alanına giren bu ameliyatları karşılaşmamaktadır.