Meme Estetiği Fiyatları - İzmir Özel Park Tıp Merkezi

Meme Estetiği Fiyatları

Meme Estetiği Fiyatları

Göğüsler, kadınların hem annelik hem de cinsellik üzerinde etkili olan en önemli organlarından biridir. Göğüsleri güzel ve estetik olmayan kadınların öz güven problemi yaşadıkları, toplumdan kendilerini soyutladıkları ve problemli evlilikler yaşadıkları kanıtlanmıştır. Bu nedenle dünya üzerinde en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biri meme estetiğidir. Meme estetiği, çeşitli nedenlerle meme şekli düzgün olmayan, büyük olan, küçük olan, sarkık olan, meme ucunda problemi olan ve şekil bozuklukları görülen kadınlar için uygulanır. Meme estetiği fiyatları ise uygulanacak olan işlem başta olmak üzere pek çok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir.

Meme estetiği fiyatları nasıl belirlenir?

Nene estetiği için fiyat belirlenmeden önce hastaların detaylı olarak muayene edilmesi sağlanır. Estetiği olmak istediğiniz doktorunuz tarafından detaylı olarak muayene edilirsiniz. Muayene sırasında göğüs bölgesi için hangi işlemin yapılacağına karar verilir. Hastanın beklentileri de ön plan tutulur. Ardından yapılacak işlem belirlendikten sonra meme estetiği için fiyat söylenebilir. Her hastanenin ve her doktorun bu ameliyat için fiyatı farklı olacaktır. Ancak bu estetik ameliyatlar için telefondan fiyat almanız mümkün değildir. Meme estetiği kişiye özel olarak yapılır ve bu nedenle kişiye özel olarak fiyat belirlenir. Fiyat araştırması yapmadan önce doktor ve hastane tercihinizi belirlemeniz ve bunlar doğrultusunda fiyat araştırması yapmanızı tavsiye ederiz.

Meme estetiği fiyatları hangi faktörlere göre belirlenir?

Meme estetiği fiyatları belirlenirken, birden fazla faktör göz önünde bulundurulur. Bu faktörleri ve detaylarını inceleyelim;

Muayene ücretleri;

Meme estetiği yapılmadan önce hastaların detaylı olarak muayene edilmesi gerektiğinden bahsetmiştik. Bu muayene sırasında hem hastaların beklentileri araştırılır hem de bu estetik için uygun olup olmadıkları değerlendirilir. Aynı zamanda meme estetiği için hangi işlemlerin yapılacağına karar verilir. Her hastanenin muayene ücreti değişir. Şimdilerde devlet hastanelerinden de belirli bir miktar ücret alınmaktadır ve bu ücret, eczanelerden ilaç alırken yansıtılır. Fiyat belirlenirken, muayene maliyetlerini de göz önünde bulundurmanız gerekir.

Yapılan tahlillerin ücretleri;

Yapılan muayenenin ardından ameliyat tarihini belirlemek ve ameliyata uygun olup olmadığınızı değerlendirmek için bazı tahlillerin yapılması istenir. Bu tahliller, her ameliyattan önce uygulanan rutin tahlillerdir. Kan ve idrar tahlilleri ile birlikte mamografi, ultrason, EKG ve akciğer tomografisi istenebilir. Bu tahlillerin hepsinin belirli bir ücreti vardır ve meme estetiği fiyatlarına dahil edilir.

Doktor ücretleri;

Meme estetiği fiyatları üzerinde en belirleyici etkenlerden biri seçilen doktordur. Meme estetiğinde uzun yıllardır deneyimi olan ve bu alanda sayısız ameliyat yapmış olan doktorların fiyatları, diğerlerininkinden daha yüksek olacaktır. Bu alanda yeni mezun olan doktorlar ise daha uygun fiyat belirleyebilir. Ancak meme estetiği olmadan önce doktorunuzun bu konuda ne kadar uzman olduğunu bilmeniz çok önemlidir. Daha önce yaptıkları ameliyatların başarı oranlarını araştırmanız, bu alanda profesyonel hizmet almanıza yardımcı olur.

Hastane ücretleri;

Meme estetiği fiyatları üzerinde belirleyici olan bir başka faktör de hastane fiyatlarıdır. Bu estetiği yapan devlet hastaneleri, çok sayıda özel hastane ve tıp merkezi mevcuttur. Özel hastanelerin fiyatları devletinkinden daha fazla olacaktır. Ayrıca bazı özel tıp merkezlerinde ve özel hastanelerde otelcilik hizmetleri de bulunmaktadır. Bu hizmetler tek kişilik duşlu odalar, hastaya özel nevresim takımları, havlular ve terlik gibi hizmetlerdir. Bu hizmetlerin tamamı hastaların konforlu olması için sunulur. Hastanelerin hizmet sayısı arttıkça, ücretleri de değişiklik gösterecektir.

Uygulanacak işlem ücretleri;

Meme estetiği için meme büyütme, meme dikleştirme ve meme küçültme işlemleri yapılır. Her işlem, farklı şekilde uygulanır. Her işlem için gerekli olan materyaller farklıdır. Bu nedenle uygulanacak olan işleme göre meme estetiği fiyatları da değişir. Ayrıca ameliyat için uygulanacak olan materyallerin kalitesi de fiyatlar üzerinde etkilidir. Örneğin; meme büyütme için piyasada çeşitli silikon implantlar bulunur. Bu implantların fiyatları, kalitesine göre değişir. Daha kaliteli olanların fiyatları biraz daha pahalı olacaktır. Meme estetiği için fiyat araştırması yaparken hangi malzemelerin kullanıldığına da önem vermeniz gerekir.

Hastanede kalış süresi;

Meme estetiği fiyatları üzerinde, hastanede kalış süresi de etkilidir. Bu estetik ameliyatlar genel anestezi altında uygulanır. Bu nedenle hastaların, en az bir gün hastanede kalması gerekir. Hastanede kalış süreniz artarsa, meme estetiği maliyeti de artacaktır.

Ameliyatın SGK ya da özel sağlık sigortaları tarafından karşılanıp karşılanmaması;

Estetik ameliyatlar, kişilerin tercihine bağlı olduğu ve zorunlu olmadığı için SGK tarafından karşılanmaz. Ameliyatı yaptıracağınız hastanenin SGK ile anlaşması olsa bile estetik ameliyat olduğu için ücretler karşılanmayacaktır. Ancak estetik ameliyatların zorunlu olması durumunda, SGK tarafından bir kısmı karşılanır. Ayrıca özel sağlık sigortaları tarafından da bu ücretler karşılanmaz. Ancak bazı sağlık sigortaları tam kapsamlı olduğunda, estetik operasyonların maliyetlerinin bir kısmı karşılanmaktadır.
Fiyat araştırması yaparken, ameliyatı olacağınız hastanenin özel sağlık sigortanız ile anlaşması olup olmadığını sorgulamanız gerekir.