Meme Estetiği Fiyatları 2020 - İzmir Özel Park Tıp Merkezi

Meme Estetiği Fiyatları 2020

Meme Estetiği Fiyatları 2020

Estetik operasyonlar, memnun olmadığınız bölgelerin şekillendirilmesi ve düzeltilmesi için uygulanan ameliyatlardır. Meme estetiği ise göğüslerinden memnun olmayan bayanlar tarafından tercih edilir. Meme estetiği ile büyük memelerin küçültülmesi, küçük memelerin büyütülmesi ve şarkmış olan memelerin dikleştirilmesi işlemleri yapılır. Meme estetiği için uygulanacak olan fiyatlar da her yıl güncellenir. Meme estetiği 2020 fiyatları nasıl belirlenir ve hangi etkenler bu fiyatları belirler detaylı olarak açıklayalım;

Meme estetiği fiyatları 2020 nasıl belirlenir?

Meme estetiği fiyatları belirlenirken pek çok faktör göz önünde bulundurulur. Öncelikle muayene edilmeniz gerekir. Her hastanenin muayene ücreti farklılık gösterecektir. Ardından çeşitli tahliller yapılması gerekir. Bu tahliller de fiyatları etkiler. Meme estetiğinin yapılacağı hastane, doktor seçimi, uygulanacak olan işlemin türü, hastanede kalış süreniz, kullanılan ekipmanların kalitesi ve bunlar gibi pek çok faktör de fiyatlar üzerinde etkilidir.
Fiyat araştırması yaparken hastanenin çok iyi olmasına ve ameliyatı yapacak olan doktorun uzman olmasına önem vermeniz gerekir. Meme estetiği operasyonları yalnızca fiyat olarak değerlendirilmemelidir. Bu operasyondan sonra istediğiniz sonucu almanız ve uzun yıllar kullanabilmeniz için fiyatlarla birlikte diğer etkenleri de göz önünde bulundurmalısınız. Bu etkenleri detaylı olarak açıklayalım;

Meme estetiği fiyatları 2020 üzerinde belirleyici olan etmenler nelerdir?

Meme estetiği fiyatları 2020, 2019 ve daha önceki yıllardan farklı olacaktır. Çünkü her şeyde olduğu gibi bu operasyonlarda da maliyet her yıl artar. Bu fiyatlar üzerinde ise aşağıdaki etmenler belirleyicidir;

Meme estetiği olacağınız hastane seçimi fiyatları etkiler. Çünkü özel hastanelerde ve devlet hastanelerinde fiyatlar farklıdır.
• Bu operasyonu uygulayacak olan doktorun uzmanlığı fiyatlar üzerinde etkilidir. Hekiminizin bu alandaki başarısı ve yapmış olduğu ameliyat sayısı, fiyatları değiştirecektir.
• Hastanede kalış süreniz fiyatları etkiler. Meme estetiği operasyonları genel anestezi altında uygulanır. Bu nedenle hastaların 1-2 gün hastanede kalması gerekebilir. Hastanede kalma sürenize göre fiyatlar da değişecektir.
Meme estetiği izmir için uygulanacak olan işlem türü de fiyatları etkiler. Meme estetiğinde meme büyütme ve meme dikleştirme ya da meme küçültme ile meme dikleştirme bir arada uygulanabilir. Ayrıca her estetik türünün farklı uygulanış biçimi vardır. Örneğin meme büyütme için yağ enjeksiyonu yöntemi, dolgu yöntemi ya da silikon yöntemi kullanılabilir. Bütün bu yöntemler de fiyatları direkt olarak etkiler.
• Meme estetiği için kullanılan ekipmanların kaliteli olması da fiyatları etkiler. Örneğin; piyasada çok sayıda silikon protez markası bulunur. Burada önemli olan nokta ise bu silikonların kaliteli olması ve uzun yıllar dayanabilmesidir.
• Meme esteti ameliyatından önce yapılacak olan tahliller ve muayene de fiyatları etkiler. Bazı hastalar için ekstra olarak mamografi ve ultrason testleri istenebilir. Özel hastanelerde ya da tıp merkezlerinde bu tahliller de ameliyat fiyatına eklenir. Devlet hastanelerinde ise SGK tarafından bu tahliller ve muayene ücretleri karşılanabilir. Ayıca özel sağlık sigortanız varsa ve özel hastaneler sizin sigorta şirketiniz ile anlaşmalıysa, yine bu muayene ve tahlil ücretleri karşılanacaktır.
• Ameliyatı yaptıracağınız hastanenin SGK ya da özel sağlık sigortaları ile anlaşması olup olmadığı da fiyatları etkileyecektir.

Meme estetiği fiyatları 2020 araştırması yaparken nelere dikkat etmeniz gerekir?

Meme estetiği operasyonları, mutlaka uzmanlar tarafından uygulanması gereken ameliyatlardır. Bu ameliyatların düzgün ve uygun teknikler ile yapılmaması halinde istenmeyen sonuçlar ile karşılaşılabilir. Ameliyat sırasında kullanılan ekipmanların kalitesiz olması halinde ise estetiğiniz kalıcı olmaz ve bir süre sonra tekrar yaptırmanız gerekebilir. İstenmeyen sorunlar ile karşılaşmamanız ve bu ameliyattan sonra beklentilerinizin karşılanabilmesi için fiyat araştırması yaparken aşağıdaki etmenleri göz önünde bulundurmanız gerekir;

• Ameliyat sırasında kullanılan ekipmanların kaliteli olmasına önem verin. Örneğin; kalitesiz bir silikon implant bir süre sonra bozulacak ve şeklini yitirecektir. Bu durumda ikinci bir operasyon geçirmeniz gerekebilir.
• Meme estetiği fiyatını araştırırken doktorunuzun bu alanda uzman olmasına önem vermeniz gerekir. Meme boyutlarınızın vücudunuz ile orantılı olması ve operasyonda başarı sağlanabilmesi için bu ameliyatı uygulayacak olan hekimlerin uzman olması önemlidir. Uzman olan hekimlerin fiyatları biraz daha yüksek olur ancak ilerde tekrar meme estetiği olmak zorunda kalmazsınız. Bu sayede uzun vadede maliyetinizi düşürmüş olursunuz.
• Ameliyatı yaptıracağınız hastanenin otelcilik hizmeti sunuyor olması, tam teşekküllü olması ve hijyenik olması da oldukça önemlidir. Beklenmeyen riskler ya da komplikasyonlar gelişirse, hastanenizin bu konuda yeterli olması önemlidir. Aynı zamanda konforlu ve rahat bir hastane tercih ediyorsanız, ödeyeceğiniz fiyat biraz daha farklı olacaktır.
• Fiyat araştırması yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta, almış olduğunuz fiyatın tüm aşamaları kapsayacak olmasıdır. Bazı hastaneler yalnızca muayene, ameliyat ve tahlil ücretlerini fiyata dahil ederken sonradan ek fiyat talep edebilir. Bazı hastaneler ise hastalarının muayene, ulaşım, tahlil, doktor ve ameliyat masraflarını ücrete dahil eder ve tam fiyat belirtir. Bu durumda, ameliyatı yaptıracağınız hastanenin fiyatının içinde her şeyin dahil olduğundan emin olmanız gerekir.