Meme Estetiği Hangi Mevsimlerde Olunur? - Metropol Karşıyaka Tıp Merkezi

Meme Estetiği Hangi Mevsimlerde Olunur?

Meme Estetiği Hangi Mevsimlerde Olunur?

Estetik ameliyatların genellikle kış aylarında yapılması gerektiği gibi genel bir kanı vardır. Bunun nedeni yaz aylarının aşırı sıcak olması ve hastaların iyileşme döneminde olumsuz etkilenmesi ya da kanama ve enfeksiyon risklerin artmasıdır. Ancak bu durum her estetik operasyon için geçerli değildir. Özellikle, teknolojinin gelişmesine bağlı olarak doktorların çok yeni teknikler ile estetik operasyonlar yapıyor olması, hastaların iyileşme döneminin oldukça kısalmasını sağlamıştır. Meme estetiği ise kadınlar arasında en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Meme estetiği için genellikle kış aylarında başvuru yapılır ancak, hem iş hayatının hem de okul hayatının yoğun olduğu kış ayları yerine yaz mevsiminin başlarında da bu operasyon yapılabilir.

Yaz mevsiminde meme estetiği yapılır mı?

Bayanlar genellikle kış mevsiminde meme estetiği yaptırmak ister. Bunun nedeni, iyileşme dönemini kış mevsiminde atlatmak ve yaz mevsimine istenilen göğüsler ile girmektir. Ancak uzmanlar tarafından meme estetiğinin yapılması için yoğun geçen kış günleri yerine ilkbahar ya da yaz mevsimin başlarının tercih edilmesi tavsiye edilir. Özellikle Temmuz ya da Ağustos ayında tatile gitmeyi planlayan bayanların Haziran ayının başlarında bu operasyonu olması, çok daha iyi ve kalıcı sonuç getirecektir.

Meme estetiği tekniği de ameliyat zamanı için önemlidir;

Meme estetiği yapılamadan önce göğüslerin şekil ve büyüklüğünün kişiye özel olarak tasarlanması gerekir. Hastaların bedenine ve sosyal yaşamına uygun olarak planlanan büyüklükte göğüsler için farklı teknikler uygulanabilir. Meme estetiği sırasında meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme işlemleri yapılabilir. Bu işlemlerin tamamı ortalama olarak 1-1,5 ay gibi dinlenme süreci gerektirir. Bu dinlenme ve iyileşme sürecinin ardından sağlığınıza tam olarak kavuşabilir ve hayal ettiğiniz göğüsler ile yaz tatilinizi geçirebilirsiniz.
Bütün bunlara bakarak meme estetiğinin yalnızca kış aylarında tercih edilememesi gerektiğini hatta, hastaların sağlıklı dinlenebilmeleri ve kendilerini daha iyi hissetmeleri açısından bu estetiğin ilkbahar ve yaz mevsiminin başlarında yapılması gerektiğini söyleyebiliriz.

İmplant ya da yağ dolgusu fark etmez;

Meme estetiği ya da meme büyüme için dolgu veya implant kullanılması, hastaların yaz aylarında bu ameliyatı yaptırmayacağı anlamına gelmez. Yağ enjeksiyonunda hastalarda neredeyse hiç iz kalmazken implant ya da silikon ile yapılan işlemlerde ufak da olsa iz kalma ihtimali vardır ancak bu izler çok fazla belli olmaz ve genellikle iç çamaşırı bölgesinin içinde kalır. Bu operasyonlardan sonra iyileşme dönemi de eskiye nazaran artık daha kısadır. Bu nedenle ameliyat için kış aylarını beklemenize gerek kalmaz. İstediğiniz tarihte meme estetiği ameliyatınızı yaptırabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, tatil planınıza göre ameliyat tarihinize karar vermenizdir. Eğer yıl içinde tatil planınız yoksa, çok daha rahat dinlenebileceğiniz ve işlerinizin yoğun olmadığı tarihleri seçmenizi tavsiye ederiz.