Mide Dolgusu Fiyatları İzmir - İzmir Özel Park Tıp Merkezi

Mide Dolgusu Fiyatları İzmir

Mide Dolgusu Fiyatları İzmir

Mide dolgusu, kilo vermek için tercih edilen ve ameliyatsız uygulanan bir işlemdir. Bu işlem esnasında, endoskopiden yararlanarak ve hiçbir kesi atılmadan, kilo vermek isteyen hastaların midelerine, mide kaslarını kontrol altında tutan ve daha geç acıkmalarını sağlayan bir bakteri enjekte edilir. Bu bakteri, sadece mide kaslarını uyuşturmak amaçlı kullanılır ve vücudun herhangi bir yerine yayılmaz. Vücut kitle endeksi 40’ın altında olan ve diyet ile kilo veremeyenler için kullanılan bir yöntemdir. Her tedavi yönteminde olduğu gibi, mide dolgusunda da fiyat farklılıkları görülmektedir. Mide dolgusu fiyatları İzmir ilinde de farklılık göstermektedir.

2021 Mide Dolgusu Fiyatları İzmir İlinde Nasıldır?

Ülkemizde 90’lı yıllara nazaran estetik cerrahi oldukça gelişmiş ve o günlerin koşullarında ‘’zenginlerin veya ünlülerin ameliyatı’’ olarak adlandırılan estetik işlemler, hemen hemen herkes tarafından tercih edilen ve daha ucuz olan uygulamalar haline gelmiştir. Her ne kadar 90’lı yıllara nazaran günümüz koşullarında daha uygun fiyatlar ile karşılaşsak da estetik fiyatları, her yıl belli bir oranda güncelleme yaşayarak artmaktadır. Bunun nedenleri ise; her geçen yıl artmakta olan maliyetler, gelişen teknolojilere ait aletlerin kullanımı ve doktorların daha tecrübeli hale gelmesidir. 2021 mide dolgusu fiyatları, 2020 ve önceki yıllara nazaran artış gösterecektir. Her yıl artış gösteren bir güncel fiyat aralığı oluşsa da Türkiye estetik cerrahi konusunda sıkça tercih edilen ülkeler arasındadır. Her yıl farklı ülkelerden hastalar ülkemize gelerek, uygun fiyatlarla yüksek kalitede hizmet ve tedavi aldıktan sonra ülkelerine geri dönüş sağlamaktadır.

Mide Dolgusu Fiyatları İzmir İlinde Diğer İllere Göre Farklılık Gösterir Mi?

Ülkemizde estetik cerrahinin gelişmesi ile birlikte, birçok hastane veya tıp merkezi estetik cerrahi kadroları oluşturarak, bu alanda hizmet vermeye başlamıştır. Özellikle de gelişmiş illerde çok sayıda estetik branşında hizmet veren hastane veya tıp merkezi bulmak mümkündür. Bu illerden biri de İzmir’dir. Mide dolgusu fiyatları İzmir ilinde diğer illere göre farklılık göstermektedir, hatta gelişmiş illerin tamamı bu şekildedir. Bunun nedeni; gelişmiş illerde bulunan hastanelerin son teknolojilere uygun ekipmanlar ile hizmet vermesi, estetik cerrahi alanında birçok ameliyatı başarı ile tamamlamış olan doktorlar ile çalışması ve şehir dışından gelen hastaları için otelcilik anlayışı ile hijyenik ve konforlu bir ortam sunmasıdır. Ancak, mide dolgusu uygulamasından sonra hastanede kalmanız gerekmeyeceği için farklı illerden İzmir’e gitmeniz gerektiği takdirde, sadece ameliyat öncesinde konaklama için ücret ödersiniz. Fakat ameliyat sonrası için ekstra fiyat ücreti ile karşılaşmazsınız.

Mide Dolgusu Fiyatları İzmir İlinde Neye Göre Belirlenir?

Estetik fiyatları belirlenirken belli kriterler doğrultusunda fiyat aralıkları oluşturulur ve bu kriterler tüm estetik uygulamaları için geçerlidir. Estetik fiyatları belirlenirken kullanılan kriterleri şu başlıklar altında toplayabiliriz;
• Ön muayene,
• Hastane seçimi,
• Doktor seçimi,
• Konaklama,
• Tekli veya çoklu ameliyat seçimleri,
• SGK veya özel sağlık sigortaları,
• Kullanılan ekipmanlar,
• Ameliyat sonrası ek tedaviler.
Ön muayene, hastaların uygulanması düşünülen cerrahi müdahaleye uygun olup olmadığını anlamak amacıyla yapılan bir muayenedir. Bu muayene esnasında, estetik uygulamanın içeriğine göre ameliyatla ilgili kararlar doktor ve hasta arasında, ortak payda oluşturularak belirlenir. Mide dolgusu uygulamasından önce de ön muayene gerekecektir.
Hastane ve doktor seçimini, İzmir ilindeki mide dolgusu fiyatlarını diğer illere nazaran arttıran bir unsur olarak ele almıştık. Ek olarak, estetik tedavinin devlet hastanesinde veya özel hastanede yapılması da fiyatlar üzerinde etki edecektir ancak, devlet hastaneleri tarafından bu uygulama pek yapılmamaktadır. Özel hastanelerde ise SGK veya özel sağlık sigortaları ile yapılan anlaşmalar kapsamında fiyat farklılıkları olabilir.
Mide dolgusu tekli bir ameliyattır ve ameliyat sonrasında hastanede kalmayı gerektirmez. Ancak mide dolgusu fiyatları İzmir ilinde belirlenirken ameliyat sonrasında uygulanacak olan diyetler ve yaşam standartlarının değiştirilmesi konusunda alınan ek tedaviler, fiyata dahil edilecektir. Bu süreçte mide dolgusuna uygun bir şekilde beslenme ve spor programının hazırlanması da uzmanlık gerektirir ve alanında uzman olan ve kişiye özel listeler hazırlayan doktorların tedavi fiyatları, diğerine nazaran daha fazladır ancak, kişilerin kilo veriminde daha etkilidir.