Mide Dolgusu İzmir - İzmir Özel Park Tıp Merkezi - Obezite Merkezi

Mide Dolgusu İzmir

Mide Botoku İzmir

Mide botoku, son teknoloji ile birlikte uygulanan yeni bir kilo verdirme yöntemi olarak adlandırılabilir. Bu yöntem ile hastaların midelerine botok uygulaması yapılır ve midenin kaslarının büzülmesi sağlanır. Bu sayede mideye giden besinler daha yavaş sindirilir ve midenin daha uzun süre dolu kalması sağlanır. Ayrıca bu dolgu uygulaması sayesinde midenin üst kısmında bulunan iştah hormonunun da etkisi azaltılmış olur ve hastalar daha uzun sürede acıkarak, daha uzun süre tokluk hisseder. Mide dolgusu izmir bölgesinde en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Mide dolgusu hakkında daha detaylı bilgi sunalım;

Mide dolgusu İzmir için hangi hastane tercih edilmelidir?

Mide dolgusu, diyet ve egzersiz ile kilo veremeyen hastalar için uygulanabilir. Fazla kilolu olmayan ve sağlık durumu bu işlemi uygulamak için yeterli olan hastalarda, güvenle kullanılan bir yöntemdir. Bu uygulama, genel anestezi altında yapılır. Uygulamanın en büyük avantajı ise endoskopik yöntemle uygulanıyor olmasıdır. 15 ile 30 dakika arasında uygulanan bu yöntemden sonra hastalar, 3 saattik gözlem altına alınır ve aynı gün içinde evlerine taburcu edilir.
Bu yöntem, diyet yapamayan hastalar için oldukça idealdir. Mide dolgusu uygulanan hastalar kısa bir süre içinde 14-20 kilo arasında verebilir. Ancak bu kilonun verilebilmesi için uygulamanın ardından hastaların diyet programlarına uymaları gerekir. Bu yöntem, hastaların 4-6 ay süren etki ile kilo vermesini sağlar. Mide dolgusu İzmir için tıp merkezimizi tercih edebilirsiniz. Deneyimli ekibimiz profesyonel ekipmanlarımız, son teknoloji ile donatılmış tıp merkezimiz ve alanında uzman olan doktorlarımız ile uygulanan mide dolgusu sonrasında istediğiniz kiloya en kısa sürede ulaşabilirsiniz.
Hastalarımızın, uygulama öncesinde ve sonrasında detaylı olarak muayenesi yapılır. Gerekli olan tüm tetkikler ve incelemeler yapıldıktan sonra uygulamanın yapılacağı tarih belirlenir. Uygulama sonrasında ise hastaların düzenli olarak takibi sağlanır. Mide dolgusu sonrasında hastaların diyet programları özel olarak hazırlanır ve uygulanma aşamaları takip edilir. Bu sayede hastaların, etkili ve düzenli şekilde kilo vermeleri sağlanır.

Mide dolgusu İzmir fiyatları nasıldır?

Mide dolgusu İzmir fiyatları, uygulamanın yapılacağı tıp merkezine, doktorunuzun bu alandaki uzmanlığına, hastanede kalma sürenize ve ameliyat öncesinde yapılacak olan tetkiklere göre değişir. Fiyat araştırması yaparken doktorunuzun bu konudaki uzmanlığını da göz önünde bulundurmalısınız. Hekiminiz tarafından daha önce yapılan mide dolgusu uygulamalarını incelemeli ve başarı oranlarını değerlendirmelisiniz.